https://pgen.pl/assets/cache/e0ad2e118cbd16b6a24463a67b105290_750_319_optim.jpg
V edycja PGE Narodowy Cup [Galeria zdjęć]

8 września na murawie PGE Narodowego, na której dzień wcześniej Biało-Czerwoni rozegrali swój zwycięski mecz w ramach eliminacji do Euro 2024 z Wyspami Owczymi, odbyła się V edycja PGE Narodowy Cup. W rekordowej odsłonie elitarnego turnieju dla firm i instytucji zmierzyło się ze sobą 12 zespołów, z których laur najlepszego wywalczyła drużyna Ministerstwa Sportu i Turystyki.

PGE Narodowy Cup to wyjątkowy turniej piłkarski, w którym na murawie największej areny wielofunkcyjnej w Polsce, mierzą się ze sobą drużyny złożone z przedstawicieli firm i instytucji. Sportowa atmosfera, zachęcająca do walki o jak najlepszy wynik, towarzyszyła uczestnikom rozgrywek już od przekroczenia progów areny. Wchodząc tunelem VIP, zawodnicy podziwiali zdjęcia sportowców i widowiskowych imprez, które miały miejsce w Domu Reprezentacji Polski, a następnie udali się do strefy, z której korzystają największe gwiazdy futbolu.

Gracze biorący udział w PGE Narodowy Cup, korzystają bowiem m.in. z szatni reprezentacji Polski i Mixed Zone, w której piłkarze pokroju Roberta Lewandowskiego i Cristiano Ronaldo, przygotowywali się do wejścia na murawę. Po wyjściu na boisko czekali za to na nich zasiadający na trybunach kibice, którzy przybyli na PGE Narodowy, by głośnym dopingiem wspierać swoich ulubieńców.

W V edycji PGE Narodowy Cup, wzięło udział 12 drużyn — Arrow Electronics Poland Sp. z o.o., Vemat, Tarczyński S.A., Trumpf Huettinger Sp. z o.o., IT Solution Factor Sp. z o.o., Njob Sp. z o.o., Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Nożnej, PGE Polska Grupa Energetyczna, Naftor, PL.2012+ i Państwowa Straż Pożarna.

Mecze rozgrywano w formule 15-minutowych spotkań. Drużyny w wyniku losowania podzielono na trzy grupy. W grupie A zmierzyły się ze sobą zespoły IT Solution Factor Sp. z o.o., PGE Polska Grupa Energetyczna, Polski Związek Piłki Nożnej i Ministerstwo Sportu i Turystyki; w grupie B Arrow Electronics Poland Sp. z o.o., Państwowa Straż Pożarna, Trumpf Huettinger Sp. z o.o. i PL.2012+; w grupie C Naftor, Njob Sp. z o.o., Tarczyński S.A. i Vemat.

Po wielu brawurowych potyczkach na murawie i strzelonych golach, do fazy pucharowej dostały się cztery drużyny złożone z przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki, Vematu, Państwowej Straży Pożarnej i Trumpf Huettinger Sp. z o.o. W pierwszym z meczów zwycięzca grupy A, czyli Ministerstwo Sportu i Turystyki, zmierzył się z najlepszą drużyną z drugiego miejsca – Trumpf Huettinger Sp. z o.o. i pokonał ją 5:0, w drugim zwycięska drużyna grupy C – Vemat, pokonała 4:1 zwycięzcę grupy B – Państwową Straż Pożarną.

W wielkim finale Ministerstwo Sportu i Turystyki pokonało zespół Vematu 3:2, a Trumpf Huettinger Sp. z o.o. uległ zawodnikom Państwowej Straży Pożarnej w meczu zakończonym wynikiem 0:2.

Zwycięską drużyną V edycji PGE Narodowy Cup zostało Ministerstwo Sportu i Turystyki, drugie miejsce na podium zajęli gracze Vematu, którzy triumfowali w III edycji PGE Narodowy Cup, a na trzecim uplasowali się zawodnicy Państwowej Straży Pożarnej. 

Po zakończeniu rozgrywek Włodzimierz Dola, prezes operatora PGE Narodowego, wręczył zwycięskim drużynom puchary i medale. Specjalne statuetki z jego rąk otrzymali również najlepsi gracze turnieju.

Przez cały czas trwania turnieju na murawie PGE Narodowego działała również strefa dla dzieci, w której licznie przybyli na arenę najmłodsi brali udział w sportowych grach, zabawach i minirozgrywkach na murawie.

PGE Narodowy Cup to wyjątkowy turniej, który pozwala nie tylko wystąpić na murawie, na której zagrali Biało-Czerwoni, zintegrować zespół i w zdrowej, sportowej rywalizacji walczyć o tytuł najlepszego, ale też stanowi idealną kanwę do nawiązania nowych, biznesowych kontaktów.

Zobacz galerię z V edycji PGE Narodowy Cup!

Link skrócony: pgenarodowy.pl/10523-a44c6

Galeria